Uroczyste obchody Jubileuszu 90-lecia ROD Chopina w Częstochowie .

W OKRĘGU CZĘSTOCHOWSKIM ROD „SIELANKA” W LUBLIŃCU Z SUKCESEM ROZLICZYŁ GRANT OTRZYMANY  Z AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA
14 lipca 2023
Konkurs organizowany przez Urząd Miasta – „Najładniejsza działka ROD w Częstochowie „
24 lipca 2023

Dnia 15 lipca 2023 roku odbył się Jubileusz 90 lecie ogrodu w ramach obchodów Dnia Działkowca w ROD im Fryderyka Chopina. Na zaproszenie Zarządu przybyli  Przedstawiciel Krajowej Rady , Prezes Okręgu Częstochowskiego Grzegorz Tasarz oraz Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Prezes Łukasz Wywiał wraz z zastępcą Katarzyna Szymborską przedstawił po krótce historię ogrodu oraz omówili inwestycje, która w 2024 roku będzie jedna z największych w ostatnich kilkudziesięciu latach tzn. wymiana sieci wodnej na całym ogrodzie.  Przedstawiciel Krajowej Rady wręczył w imieniu  Prezesa Związku Pana  Eugeniusza Kondrackiego Puchar Jubileuszowy oraz Dyplom z życzeniami Prezesowi ROD Łukaszowi Wywiałowi  oraz przekazał życzenia na dalszy rozwój ogrodu i pewną pomoc w tej dużej inwestycji.

Następnie  zabrał głos Prezydent  Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który zaoferował pomoc w  inwestycji na ogrodzie oraz prezesowi Łukaszowi Wywiałowi wręczył tablice pamiątkową z okazji jubileuszu 90 lecie Ogrodu. Po przemówieniach zaczęła się coroczna impreza integracyjna która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem działkowców i trwała do późnego wieczora.

Prezes ROD Chopina w Częstochowie

Łukasz Wywiał