ROD Sarenka – realizuje Krajowy Program Budowy Siedzib.

Informacja
30 czerwca 2020
ROD Włókniarz w Lublińcu – Realizuje Krajowy Program Budowy Siedzib
13 lipca 2020

W roku 2019 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym ,,Sarenka’’ w Częstochowie rozpoczęliśmy długoterminowy (3- letni) program inwestycyjny ,,Budowa domu działkowca z siedzibą Zarządu’’.  Ta inwestycja mogła dojść do skutku dzięki pomocy ze strony KR PZD oraz z Urzędu Miasta Częstochowa. Otrzymaliśmy bezpłatny projekt architektoniczno-budowlany „Berberys PZD”, wykonany przez pracownię projektową ,,Horyzont’’ oraz dotację pieniężna do tej inwestycji dzięki programowi KR PZD ,,Budowa siedzib Zarządu”. Zostaliśmy także objęci Programem poprawy infrastruktury rodzinnych ogrodów działkowych położonych na terenie miasta Częstochowy w latach 2019-2021 zorganizowanego przez Radę Miasta Częstochowy. Otrzymaliśmy z budżetu miasta dotację celową w roku 2019 oraz oczekujemy na podpisanie umowy na dotację w bieżącym roku, która została nam przyznana. Działkowcy ROD ,,Sarenka’’ uczestniczą także w partycypacji tej inwestycji przez okres 3 lat. Zakończenie inwestycji przewidujemy na rok 2021 .

Zarząd ROD „Sarenka” oraz  działkowcy naszego ogrodu będą mogli w pełni cieszyć się z posiadanego „Domu działkowca z siedzibą Zarządu” w przyszłym roku. Każdy działkowiec będzie mógł przyjść i załatwić swoje sprawy czy przedstawić swoje problemy lub propozycje w nowym budynku. – Wreszcie będziemy mieć własny dom działkowca, tak jak inni działkowcy z innych ROD-ów. To bardzo wygodne rozwiązanie. Będzie można przyjść w określonych godzinach i załatwić różne sprawy, dopytać o przepisy czy uzyskać poradę na miejscu. Cieszymy się, że i u nas będzie nowocześnie- mówi jeden z działkowców z ROD „Sarenka”.

Nowi działkowcy będą mogli skorzystać z biura zarządu w celu zasięgnięcia informacji lub podpisania dokumentów. Zarząd ROD będzie mógł odbywać zebrania Zarządu w nowym biurze, a nie jak dotychczas w prywatnych altankach członków zarządu. – Udało nam się pozyskać środki na tę inwestycję, rozwijamy się i zmieniamy z duchem czasu. Jest to z korzyścią dla naszych działkowców. Za okazaną przychylność i pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni OZ PZD, KR PZD oraz Panu Prezydentowi i Radnym Urzędu Miasta Częstochowa- mówi Jan Wypart, prezes Zarządu ROD „Sarenka”.

Budynek powstaje i wkrótce będzie otwarty dla działkowców. Cieszymy się z pozytywnych zmian, które pomogą uporządkować sprawy administracyjne. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na uprawach, odpoczynku i tworzeniu zielonych płuc dla Częstochowy.

Prezes ROD Sarenka

Jan Wypart