TRANSPORT HUMANITARNY NA UKRAINĘ.

Częstochowa dla Ukrainy – Kolejne Informacje.
7 marca 2022
APEL KRAJOWEGO ZARZĄDU.!
9 marca 2022

08.03.2022

Firma Hegelmann wysyła ciężarówkę na ukraińską granicę.  Wszyscy możemy zapełnić ją pomocą rzeczową. Można ją dostarczać na ul. Bór 59 lub Kucelińską 22 – praktycznie przez całą dobę.  

Ciężarówka została podstawiona pod jedno z częstochowskich biur Hegelmann – przy ul. Kucelińskiej 22. Pomoc dla Ukrainy można tam dostarczać w godz. 8.00-20.00, a nawet przez całą dobę – na pojeździe jest numer telefonu do osoby, która wyjdzie odebrać nasze dary o każdej porze.

Pomoc można też przynosić do innej lokalizacji częstochowskiego Hegelmann – przy ul. Bór 59. Można to robić przez całą dobę.

Po przewiezieniu na granicę polsko-ukraińską zebrane środki zostaną rozwiezione busami do miast potrzebujących pomocy humanitarnej m.in. Kijowa, Charkowa, Sumy, Równego, Odessy i Lwowa.

Oto, czego potrzeba:  
– żywność: napoje, herbata, kawa, konserwy, puszki, słoiki z gotowymi daniami, mleko modyfikowane dla dzieci, słoiczki dla dzieci, słodycze, produkty z dłuższym terminem ważności,
– środki higieny i czystości: mydło, pampersy, chusteczki nawilżone, papier toaletowy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, opatrunki, bandaże, woda utleniona, apteczki i inne przydatne medykamenty.
– inne: pościel, kołdry, poduszki, koce, kocyki, ręczniki, ciepła odzież, termosy, latarki, baterie, powerbanki, skarpetki, termobielizna męska różnych rozmiarów, śpiwory, karimaty, szczypce, taśma klejąca, łopaty, siekiery, piły łańcuchowe spalinowe lub elektryczne, gaśnice oraz  turystyczne kuchenki gazowe.

Kontaktowy numer telefonu dla chcących przekazać pomoc – 500 249 999.

Hegelmann organizuje także miejsca noclegowe dla rodzin swoich obecnych pracowników oraz pracowników z Ukrainy, którzy dotrą do Częstochowy. Firma informuje, że jest na etapie przewożenia kobiet i dzieci z granicy. Deklaruje zapewnienie im zamieszkania i odpowiednich warunków do życia.

W związku z tym potrzebuje:

– mebli: łóżka, kanapy, wersalki, stoły, krzesła, szafki i szafy
– artykułów AGD: pralki, lodówki, kuchenki, mikrofalówki, czajniki, talerze, szklanki
– środków czystości: kosmetyki, środki do sprzątania i prania
– żywności: napoje, konserwy, puszki, herbaty – produkty z dłuższym terminem ważności.
– inne: pościel, kołdry, poduszki, koce, ręczniki

Telefon kontaktowy w tej sprawie to 515 218 606. Firma deklaruje, że może sama odebrać te przedmioty od darczyńców zarówno z Częstochowy, jak i jej okolic – w promieniu 25 km.

na podst. informacji w mediach społecznościowych firmy Hegelmann
grafika: media społecznosciowe firmy Hegelmann