Czytamy działkowca .

KOMUNIKAT KRAJOWEGO ZARZĄDU.
14 czerwca 2021
Stanowisko Krajowego Zarządu PZD.
23 czerwca 2021

Czytajcie „działkowca”! – 18.06.2021
Uwaga: już w sprzedaży najnowszy – lipcowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku, w którym znaleźć można wiele aktualnych informacji związanych z uprawą, urządzaniem i modernizacją działki. Nie zabraknie też tematów ekologicznych, porad zdrowotnych a także wieści z ogrodów!

● Lato to pora roku, na którą wszyscy czekamy – słońce i ciepło zwykle dobrze na nas działają, jednak gdy robi się bardzo gorąco – mogą pojawić się różne problemy. Podajemy konkretne wskazówki i porady, które pozwolą bezpiecznie i skutecznie przetrwać upał, zarówno na działce jak i w domu, bez szkody dla zdrowia i samopoczucia!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Jakie znaczenie przy nabyciu prawa do działki w ROD ma miejsce zamieszkania?”, „Jakie są zasady związane z utrzymaniem dróg ogrodowych?”.

● Niewątpliwymi królowymi letnich ogrodów są róże, urzekające przepięknymi kwiatami o klasycznej urodzie. Ozdobną funkcję tych roślin warto również połączyć z użytkową – co jest ostatnio bardzo modne. Polecamy m.in. najlepsze gatunki i odmiany tych roślin do wykorzystania w celach kulinarnych, leczniczych i kosmetycznych, również na www.dzialkowiecsklep.pl! Podajemy też oryginalne, gotowe przepisy na przetwory z płatków i owoców róż!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Stanowisko Krajowego Zarządu PZD ws. potrzeby wdrożenia przez władze rządowe programu »Moja Woda dla ROD«”, „Ogromne zapotrzebowanie na działki w ROD”, „Nowa broszura »Nowoczesna działka w ROD«”, „Uroczyste posiedzenie KR PZD w 40. rocznicę powstania PZD”.

● Niektóre gatunki owocowe wyróżniają się wręcz wybitnymi walorami prozdrowotnymi! Koniecznie warto je mieć na działce i korzystać z ich cennych właściwości! Przedstawiamy je, doradzamy jak uprawiać i wyjaśniamy na czym polega ich korzystny wpływ na nasze zdrowie. Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Uprawa grzybów jadalnych w ogródku staje się coraz bardziej popularna, a oprócz tradycyjnych pieczarek i boczniaków, można w ten sposób uzyskać nawet tak cenne grzyby leśne jak borowiki, koźlarze, kurki a nawet trufle! Polecamy najcenniejsze gatunki grzybów do ogródka i doradzamy jak i gdzie najlepiej je uprawiać, również na www.dzialkowiecsklep.pl!

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – jak zatrzymać wodę w glebie?

● Formujemy iglaste żywopłoty.

● Robimy przetwory z ziół.

● Rozpoznajemy glebę… za pomocą chwastów.

● Relacje z działek i ogrodów.

● Poznajemy miody – miód koniczynowy.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe potrawy z letnich plonów!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!