Czytamy 'działkowca’.

Posiedzenie Krajowego Zarządu.
11 lutego 2021
Obradował Krajowy Zarząd PZD.
19 lutego 2021

 

Czytajcie „działkowca”!

 

Na rynku jest już najnowszy, marcowy numer miesięcznika „działkowiec” – niezbędna lektura dla wszystkich miłośników działek i porcja rzetelnej wiedzy ogrodniczej! To również okazja na zamówienie prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

 

 

 Postępujące zmiany klimatyczne, m.in. długotrwałe susze i upały, powodują  zaburzenia w równowadze biologicznej i zakłócają rozwój uprawianych roślin. Doradzamy jak należy projektować współczesne ogródki, aby skutecznie stawiły czoło wymogom współczesności i były oazami zieleni i bioróżnorodności. W praktycznych wskazówkach podkreślamy m.in. znaczenie odpowiedniego doboru roślin, przygotowania gleby, racjonalnej gospodarki wodą, tworzenia architektury i kompozycji roślinnych przyjaznych zwierzętom.

 

 

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy na działce w ROD można mieć zbiornik na deszczówkę?”, „Czy brak zapłaty opłaty za energię elektryczną może stanowić podstawę zablokowania dostaw prądu na działce w ROD?”.

 

 

 

 Wiosna to tradycyjny czas robienia ogrodniczych zakupów, a jednocześnie bardzo dogodny okres sadzenia większości roślin ozdobnych i owocowych! Pomagamy w realizacji przemyślanych wcześniej planów na zakładanie nowych upraw i aranżację rabat. Polecamy m.in. wspaniałe odmiany letnich kwiatów cebulowych, spektakularne drzewa i krzewy, superbyliny a także cenne i oryginalne rośliny sadownicze (np. wieloodmianowe), które powinny być niezbędnym elementem działkowych upraw (również na www.dzialkowiecsklep.pl)!

 

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Czy wszystkie ogrody odzyskają pieniądze za wodę?”, „Zasady wycinki drzew – niekorzystne interpretacje”, „Pomoc finansowa dla ROD w 2020 r.”, „Nabywanie działek w ROD – nowa broszura już dostępna!”, „Prawny obowiązek zawarcia umowy na wywóz nieczystości”.

 

 

 

 

 

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego ogłosił pod koniec ub. roku wprowadzenie tzw. talerza zdrowia, zamiast obowiązującej dotąd piramidy zdrowego żywienia. Dzięki temu, osoby dbające o dietę, nie musza już pamiętać jakie produkty znajdują się na różnych piętrach piramidy, a jedynie odpowiednio „ułożyć produkty na talerzu”. Przedstawiamy m.in. przykładowe „talerze zdrowia” i propozycje zdrowego jadłospisu. Doradzamy też jak łatwo obliczyć potrzebną nam w ciągu dnia ilość kalorii!

 

 

 

 

 

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

 

● Rady na czasie – kiedy usuwać zimowe okrycia?

 

Tniemy drzewa owocowe.

 

Nawożenie na dobry start.

 

Kalendarz sadzenia roślin ozdobnych.

 

● Poznajemy miody – miód rzepakowy.

 

Uprawiamy żeń-szeń na działce.

 

 

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

 

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

 

Zapraszamy do lektury!