Czytajcie „działkowca”! – 21.03.2023

Projekt „Zwyczaje ogrodnicze i świadomość ekologiczna właścicieli ogrodów z Europy Środkowej, Wschodniej i Północnej” – 17.03.2023
17 marca 2023
Działkowiec – Kwiecień 2023.
22 marca 2023

Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, kontynuujemy pozimowe porządki i przygotowujemy uprawy na nowy sezon. Koniecznie sięgnijmy zatem po najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy i najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych i ciekawych pomysłów na zagospodarowanie działki! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Przedstawiamy kompleksowe zalecenia z ochrony roślin na działkach na nowy sezon. Wyjaśniamy dlaczego powinniśmy ograniczać chemiczną ochronę roślin. Doradzamy, jakimi metodami zwalczać najgroźniejsze choroby i szkodniki. Zamieszczamy listę polecanych dla ogrodników amatorów preparatów, również do ochrony biologicznej. Odkrywamy zasady bezpiecznej ochrony roślin!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Nabycie prawa do działki po zmarłym działkowcu, a upływ terminów z art. 38 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych”, „Ustanowienie opiekuna do działki w ROD”, „Nabycie prawa do działki na rzecz niepełnoletniego dziecka”.

 

● Nawet balkon i taras mogą być źródłem świeżych i ekologicznych plonów! Oprócz roślin kwitnących, można tam z powodzeniem uprawiać warzywa, zioła, a także krzewy, drzewka i pnącza owocowe. Polecamy gatunki, które najlepiej sprawdzą się w tego rodzaju uprawie. Doradzamy jak je komponować. Przedstawiamy też kilka gotowych projektów na użytkową aranżację tych miejsc!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Zachęcamy, warto! – programy zewnętrzne w 2023 r.”, „Wsparcie dla ROD w 2022 r.”, „Przygotowania do kampanii walnych zebrań sprawozdawczych”, „Lista rankingowa VI etapu konkursu”, „Telefoniczne porady prawne PZD”, „Spalanie w ROD”.

 

● Zachęcamy do rozpoczęcia przygody z w własną produkcją owoców. A dla tych, którzy przymierzają się do tego przedsięwzięcia, polecamy zestaw podstawowy, czyli rośliny, które stosunkowo szybko owocują i zachęcają do dalszej uprawy. Wspólną cechą proponowanych gatunków jest łatwość uprawy, krótki czas oczekiwania na plony, a także przydatność owoców na przetwory oraz do bezpośredniego spożycia.

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – wysiewamy i sadzimy rośliny.

● Napełniamy skrzynie uprawowe.

● Polecamy rośliny fitosanitarne.

● Odnawiamy elewację altany.

● Dziki w ROD – doradzamy jak postępować.

● Przedstawiamy mniej znane warzywa cebulowe.

● Kalendarz prac pasiecznych w kwietniu.

● Podajemy receptę na zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowiu, ekologii oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!