Obchody 55-  lecia Rodzinnych Ogródków Działkowych im. „Tysiąclecie” w Częstochowie – 10.09.2022

W ROD Częstochowianka w Częstochowie – trwa realizacjia inwestycji dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta
9 września 2022
Czytajcie „działkowca”! – 19.09.2022
19 września 2022

W dniu 10 września 2022 r. w sobotę na terenie ROD im. „Tysiąclecie” w Częstochowie odbyły się  Dni Działkowca połączone z obchodami 55 – lecia Ogrodu.

Na uroczystość przybyli, zaproszeni goście Poseł RP P. Zdzisław Wolski oraz w zastępstwie Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka – Radny Pan Dariusz Kampinos.

Część oficjalną rozpoczął Prezes Zarządu Pan Grzegorz Tasarz, który przywitał przybyłych gości oraz wszystkich Działkowców po czym został wysłuchany hymn PZD. Prezes przytoczył  kilka ciekawostek związanych z ROD im. „Tysiąclecie”, a także opowiedział o inwestycjach jakie zostały poczynione na Ogrodzie od „narodzin” do dnia dzisiejszego.

Następnie Pan Prezes OZ Grzegorz Tasarz, w imieniu Prezesa PZD P. Eugeniusza Kondrackiego dokonał uroczystego wręczenia Pucharu ufundowanego przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców  okazji 55 – lecia oraz poinformował działkowców o udziale ROD     w „Wielkim Konkursie dla uczczenia 40-lecia Polskiego Związku Działkowców w 2022 roku”  .

Po przemówieniu Prezesa głos zabrali goście którzy złożyli działkowcom gratulacje   i podziękowania za dbałość o  ogród i estetykę naszego otoczenia.  W imieniu Pana Prezydenta wręczono na ręce Zarządu oficjalne podziękowania.

Po zakończeniu przemówień członkowie Zarządu wręczyli odznaczenia dla działkowców      z najdłuższym stażem w Ogrodzie, medale za zaangażowanie w życie ogrodu a także dyplomy za udział w konkursie „Najładniejsza działka roku 2022”

Po części oficjalnej Pan Prezes zaprosił działkowców do wspólnej zabawy i zachęcił do konsumpcji dań przygotowanych przez lokalną firmę „Społem” PSS „Jedność” w Częstochowie. Serwowano pieczone udka, kiełbaskę na ciepło, chleb ze smalcem.

Na wszystkich czekały też takie atrakcji jak popcorn czy foto budka.

Rozpoczęto blok zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych. Działkowcy wraz z pociechami mogli się sprawdzić w takich konkurencjach jak: „Namaluj swój ogród – malowanie kredą na asfalcie”, „Rzut beretem”, „Konkurs – Znam Regulamin ROD” i wiele innych konkurencji sportowych. Atrakcji nie było końca, ale niewątpliwie największą był pokaz Straży Pożarnej pod tytułem „Jak fajnie być strażakiem”. Serdeczne podziękowania Komendzie Głównej Straży Pożarnej  w Częstochowie .

Na zakończenie części konkursowej rozlosowane zostały nagrody dla wszystkich biorących udział w konkursach.

W imieniu Zarządu ROD Tysiąclecie

Prezes Grzegorz Tasarz