Uroczyste obchody 30 -lecia ROD Sarenka w Częstochowie .

Dzień Działkowca w ROD Gwarek w Częstochowie .
7 września 2022
W ROD Częstochowianka w Częstochowie – trwa realizacjia inwestycji dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta
9 września 2022

3.09.2022 roku w Ogrodzie ROD Sarenka w Częstochowie obchodziliśmy Dzień Działkowca połączony z jubileuszem 30- lecia powstania Ogrodu. Nasze święto uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Prezes OZ PZD Pan Grzegorz Tasarz, Prezydent Miasta Częstochowy Pan Krzysztof Matyjaszczyk, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Błeszno Pani Marzanna Mioduszewski- Koniarska, Radny Miasta Częstochowy Pan Andrzej Sowa.
Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Część oficjalną rozpoczęła Prezes Zarządu Pani Małgorzata Pietrusiewicz, która przywitała przybyłych gości oraz wszystkich Działkowców. Następnie został wysłuchany hymn PZD. Później Sekretarz Zarządu Pani Magdalena Czerwień- Kapuśniak odczytała krótką historię Ogrodu. Można było dowiedzieć się różnych ciekawostek związanych z ROD Sarenka, a także przybliżyć sobie minione wydarzenia. Głos zabrali również przybyli goście: Pan Prezes OZ Grzegorz Tasarz , który w imieniu Prezesa PZD P. Eugeniusza Kondrackiego dokonał uroczystego wręczenia Pucharu ufundowanego przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców, Prezydent Częstochowy oraz radny miejski Pan Andrzej Sowa. W stronę Pani Prezes popłynęły podziękowania za pracę na rzecz rozwoju Ogrodu. Działkowcom gratulowano wspaniałego jubileuszu, 30- lecia istnienia ROD Sarenka. Tak uroczysty dzień to okazja do uhonorowania działkowców. Wręczono więc dyplomy i odznaczenia: Złotą i Srebrną odznakę „Zasłużonego działkowca” oraz dyplomy dla najbardziej zaangażowanych w pracę na rzecz ROD i działkowców z najdłuższym stażem w Ogrodzie- pionierów, którzy pracują na swoich działkach od samego początku jego istnienia. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą działkę i najładniejszy warzywnik roku 2022. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż działkowcy dbają o swoje ogródki przyczyniając się do upiększania Częstochowy. Wszak to właśnie ROD- y są zielonymi płucami miasta. Najładniejszą działką ogłoszono tę z numerem 221. Najpiękniejsze z kolei warzywa rosną w tym roku na działce numer 106.
Po części oficjalnej Pani Prezes życzyła działkowcom miłej zabawy i zaprosiła do konsumpcji dań przygotowanych przez catering. Zabawę przy muzyce i tańcach do późnych godzin wieczornych poprowadził znany DJ.

Prezes ROD Sarenka

Małgorzata Pietrusiewicz