NAJŁADNIEJSZA DZIAŁKA, NAJPIĘKNIEJSZY BALKON

Pierwszy wniosek z Okręgu częstochowskiego złożony do ARiMR.
15 lipca 2022
Sierpniowy „Mój Ogródek” – od 20.07 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom! – 20.07.2022
20 lipca 2022

Od dziś przyjmowane są zgłoszenia do miejskich konkursów na „Najładniejszą Działkę ROD” i ,,Najładniej ukwiecony balkon”.

Celem konkursu na ,,Najładniejszą Działkę Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Częstochowie 2022″ jest uwrażliwienie częstochowianek i częstochowian na kwestie związane z estetyką terenów rekreacyjnych, stanem środowiska naturalnego oraz promocja postaw proekologicznych i aktywnego wypoczynku w plenerze.

Wypełnione przez właściciela/właścicielkę działki „Karty zgłoszenia” wraz z 2-3 fotografiami w formacie 10×15 cm należy składać w siedzibach macierzystych zarządów ROD. Następnie zostaną one przekazane przez prezesów do siedziby Zarządu Okręgu Polskiego Związku Działkowców przy ul. Bór 201. Termin zgłoszeń mija 12 sierpnia.

Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne: 1200 zł (brutto) za I miejsce, 1000 zł (brutto) za II miejsce i 800 zł (brutto) za III. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas 30. Dni Częstochowy.

Ideą konkursu na „Najładniej ukwiecony balkon 2022” jest chęć nagrodzenia najciekawszych  rozwiązań w zakresie aranżacji balkonów/loggi z wykorzystaniem zieleni, kwiatów i innych naturalnych elementów dekoracyjnych.

Aby wziąć udział należy wypełnić kartę zgłoszeniową i wraz z 2-3 fotografiami balkonu (wykonanymi z zewnątrz, w formacie 10 x 15 lub w wersji elektronicznej) złożyć je osobiście w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu przy Al. NMP 45a lub przesłać: na skrzynkę mailową estetyka@czestochowa.um.gov.pl bądź pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, Wydział Kultury, Promocji i Sportu, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45 a, 42-217 Częstochowa (z dopiskiem „KONKURS – BALKON”). Termin zgłoszeń mija 16 sierpnia.

Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne: 900 zł (brutto) za I miejsce, 600 zł (brutto) za II miejsce i 500 zł (brutto) za III. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas 30. Dni Częstochowy.

Organizatorem obu konkursów jest – w imieniu Prezydenta Miasta Częstochowy – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta.

Karty zgłoszeniowe oraz regulaminy znajdują się w załącznikach.

Na podstawie informacji od Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta